Reklamlar

''Bakan duyurdu!''

''Bakan duyurdu!'' Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank'ın açıklamalarında satır başları;

Öncelikle kendi ihtiyacımızı gidereceğiz. Cihaza talep oldukça fazla. Ev tipi solunum cihazı ihracı başladı. Medikal ürünlerin yurt dışına satışı yeniden serbest.

Yeni nesil tanı kitleri için de güzel haberler var. Nanoteknoloji esasına dayanan dünyada ilk kez kullanılacak hızlı test kiti projelerini hazırlıyoruz. 

Hızlı tanı kiti için Haziran ayında bir protitip hazırlanacak. 

KORONAVİRÜS AŞISI NE ZAMAN?

Virüs daha ülkemiz sınırlarına girmeden önce bilim insanlarımızla toplantı yapmıştık. İlaç ve aşı geliştirilmesi için bir platform oluşturmuştuk. Aşı ve ilaçla ilgili projeleri değerlendirmeye aldık.

Aşı konusunda 17 farklı firmayla temas halindeyiz. 

Bilim insanlarımız ve üniversitelerimizle sıkı iletişim halindeyiz. Şu anda bunu buradan ilk kez duyurmuş olayım; Üç üniversite hayvanlar üzerinde teste başladı.

MASKE ÜRETİMİ

Türkiye'nin şu anda günlük maske üretim kapasitesi 40 milyon maskeyi geçmiş durumda. Günlük 40 milyon maske üretimi Türkiye'nin ihtiyacının çok üzerinde. Tek kullanımlık olmayan maskeler için de üretim kapasitesini artırmaya çalışıyoruz. Tek kullanımlık olmayan maskeler için Ticaret Bakanlığımız bir tavan fiyat belirleyebilir.

Kaynak:Haber7
Reklamlar
08 Mayıs 2020
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Son dakika haberi: Kritik toplantı başladı! Tedbirler masada...